Având în vedere prevederile Hotărârii Guvernului nr. 1336/2022 pentru aprobarea Regulamentului – cadru privind organizarea și dezvoltarea carierei personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare, comisia de soluționare a contestațiilor comunică următoarele rezultate privind soluționarea contestațiilor cu privire la rezultatul selecției dosarelor de concurs ale candidaților înscriși la concursul organizat în vederea ocupării a 8 posturi de natură contractuală, pe durată determinată, în afara organigramei Autorității pentru Digitalizarea României, în cadrul proiectelor “Consolidarea rezilienței cibernetice a IMM-urilor din UE – SECURE ” și „Compliance CRA (made easy) – CRACY”:
Nr. crt. | Cod candidat | Denumire post | Rezultatul selecției dosarelor în urma soluționării contestațiilor | Observatii/Motivul respingerii dosarului |
1. | 497 | expert IT | RESPINS | Nu face dovada experienței profesionale generale în domeniul IT de minim 3 ani. |
2. | 498 | expert IT | RESPINS | Nu face dovada experienței profesionale generale în domeniul IT de minim 3 ani. |
3. | 541 | expert implementare | RESPINS | Adeverința medicală ieșită din perioada de valabilitate, potrivit art.35 alin (1) lit. g) din H.G. nr. 1336/2022. |
4. | 542 | expert implementare | RESPINS | Adeverința medicală ieșită din perioada de valabilitate, potrivit art.35 alin (1) lit. g) din H.G. nr. 1336/2022. |
5. | 543 | expert IT | ADMIS | – |
6. | 544 | expert IT | ADMIS | – |
7. | 547 | expert implementare | ADMIS | – |
8. | 548 | expert implementare | ADMIS | – |
Candidații admiși în urma soluționării contestațiilor cu privire la rezultatul selecției dosarelor de concurs, vor susţine interviul on-line în data de 10.03.2025, ora 11:00.
Link-ul de conectare pe platformă împreună cu ID-ul și parola vor fi primite de către candidați în ziua interviului pe adresa de e-mail comunicată de către aceștia în cererea de înscriere.