Autoritatea pentru Digitalizarea României a organizat atelierele de lucru în cadrul inițiativei ce vizează interoperabilitatea SEMIC roadshow, proiect derulat de Comisia Europeană, prin Direcția Generală pentru Informatică
![](https://www.adr.gov.ro/wp-content/uploads/2024/03/65a50f0a338b26129ca2fa68_15T3A2736-1024x683-1.jpg)
Autoritatea pentru Digitalizarea României a organizat, joi, 9 martie și vineri, 10 martie, atelierele de lucru din cadrul inițiativei Semantic Interoperability Community (SEMIC) Roadshow, proiect derulat de Comisia Europeană, prin Direcția Generală pentru Informatică (DIGIT).