Președintele ADR, Sabin Sărmaș, la Ziua Comunicațiilor 2020: În instituțiile publice, avem nevoie de toleranță zero față de absența competențelor digitale
![](https://www.adr.gov.ro/wp-content/uploads/2024/03/65a56dabf3f07d7fb9386309_IMG_6219-1024x799-1.jpg)
Președintele Autorității pentru Digitalizarea României (ADR), Sabin Sărmaș, a participat marți, 15 septembrie, la Ziua Comunicațiilor, eveniment a cărui temă în acest an este Rolul telecomunicaţiilor în procesul de digitalizare accelerată generată de COVID-19. Noul val al inovării în industria telecom.